WDH Orlęta

338 WDH „Orlęta” nosi imię Orląt Lwowskich i działa w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Miedzianej 8. Naszą drużynową jest phm. Maria Dmowska HR, która prowadzi tę drużynę już od wielu lat i swoje małe, zielone serce wkłada w przekazywanie harcerzom wiedzy i mądrości życiowych. „Orlęta” są najstarszą drużyną w naszym szczepie. Od niedawna w prowadzeniu drużyny pomaga przyboczny, Mateusz Nowak.

Mimo, że nasza harcówka jest otoczona blokowiskami, staramy się być jak najczęściej na łonie natury. Zdobywamy Harcerską Odznakę Turystyki Krajoznawczej, dzięki czemu nie tylko poznajemy wartościowe kulturowo miejsca w Warszawie, ale także wyjeżdżamy poza miejską dżunglę, aby pobyć w Kampinosie lub rezerwacie przyrody Świder. Planujemy też wysłać balon stratosferyczny aż na granicę kosmosu razem ze studentami z Politechniki Warszawskiej.

Mail: maria.dmowska@zhp.net.pl

Tel: 792-513-503