WDH Orlęta

338 WDH „Orlęta” nosi imię Orląt Lwowskich i działa w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Miedzianej 8. „Orlęta” są najstarszą drużyną w naszym szczepie. Obecnie drużynową jest phm. Iga Miłosławska. Od pewnego czasu w prowadzeniu drużyny pomagają przyboczni Mateusz Nowak, a od niedawna również Rafał Romaniak.

Mimo, że nasza harcówka jest otoczona blokowiskami, staramy się być jak najczęściej na łonie natury. Zdobywamy Harcerską Odznakę Turystyki Krajoznawczej, dzięki czemu nie tylko poznajemy wartościowe kulturowo miejsca w Warszawie, ale także wyjeżdżamy poza miejską dżunglę, aby pobyć w Kampinosie lub rezerwacie przyrody Świder. Planujemy też wysłać balon stratosferyczny aż na granicę kosmosu razem ze studentami z Politechniki Warszawskiej.

Mail: 338orleta@grupy.zhp.net.pl