WDH Gryf

338 Warszawska Drużyna Harcerska „Gryf” im. gen. Mariusza Zaruskiego jest drużyną harcerską, działającą w Szkole Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów na ulicy M. Kasprzaka 1/3 od 2016 roku. Drużynę prowadzi hm. Magdalena Wilczyńska HR, wspomagana przez przybocznych – Wiktora Pisarczyka oraz Pawła Ziniewicza. Nasza drużyna zdobyła złotą lilijkę – wyjątkowe odznaczenie hufca Warszawa Wola dla najsprawniej działających drużyn w hufcu.

Naszym bohaterem jest gen. Mariusz Zaruski, którego wieloaspektową postać poznawaliśmy podczas kampanii bohater. Znamy jego miłość do gór, a w szczególności Tatr, i staramy się włączać górskie wypady w naszą działalność. Nasi harcerze dzielnie zdobywają kolejne szczyty, zarówno te, na które się wchodzi długimi godzinami na nogach, jak i te w swoich głowach i sercach.

W dążeniu coraz wyżej staramy się wyjść poza swoje środowisko. Korzystamy z wielu propozycji programowych, działamy w różnorodnych ogólnopolskich akcjach (jak akcja Paczka dla Powstańca), jesteśmy drużyną grunwaldzką oraz nasza drużyna pojawiała się w radiu i telewizji.

Mail: 338gryf@gmail.com

Tel: 501-433-743